סוגי דיאטות והאם הן בריאות?

שוק הדיאטות היום רווי ויש המון דיאטות מסוגים שונים. המידה וברצונכם להתחיל תהליך דיאטה עליכם לבחון את השאלות הבאות: האם הדיאטה מתאימה לכם? האם היא יכולה להזיק? האם היא עונה על הצרכים שלכם?

ישנן דיאטות רבות ושונות שאנשים יכולים לבחור מהן. זה יכול להיות קשה להחליט איזו דיאטה הכי מתאימה לך כי יש כל כך הרבה אפשרויות. דיאטות אלו נעות בין דיאטות קטו, טבעוניות, צמחוניות דיאטות טרנד כאלה ואחרות, ים תיכוניות ועד צום לסירוגין. לכל אחת מהדיאטות הללו יש יתרונות וחסרונות משלה, אך הכי חשוב לדעת כי את רוב הדיאטות קשה מאוד ליישם לאורך זמן רב, ולכן רובן מחזיקות טווח קצר שלאחריו, לצערינו – רואים את העליה במשקל חוזרת .

כיצד מתרחשת ירידה במשקל?

.ירידה במשקל מתרחשת כאשר יש שינוי במאזן הקלורי, כלומר, כשיש גירעון קלורי. המשמעות היא – מאזן שלילי בין הצריכה הקלורית לבין ההוצאה הקלורית. כלומר, כשנאכל פחות ממה שנשרוף – נרד במשקל

השפעת דיאטות על הגוף

האוכל שאנו אוכלים הוא הגורם החשוב ביותר שקובע את מבנה הגוף שלנו. ישנן דיאטות רבות ושונות, אך לכולן יש דבר אחד במשותף – הן מחייבות אותנו להורדה קיצונית בקלוריות ולהגבלות תזונתיות.

ההורדה הקלורית גורמת להאטה במטבוליזם – חילוף החומרים של הגוף.

כלומר, גורמת לגוף להתרגל למאזן הקלורי החדש וכן "להתייעל" בשימוש הקלורי של הגוף. כלומר, "לבזבז" פחות קלוריות – אנרגיה על פעולות יומיומיות בסיסיות כגון נשימה , פעילות מערכת העיכול, אכילה , פעילות מוחית וכו'.

בכך, כשהגוף התרגל לבזבז פחות , ברגע שנפסיק את הדיאטה ונחזור למאזן הקלורי שהיינו רגילים אליו תחול עליה במשקל , שכן הגוף מוציא כעת פחות קלוריות.

שינוי אורח חיים

קל מאוד להגיד , אך קשה ליישם בפועל.

שינוי כזה דורש תהליך הטמעה, סבלנות , כבוד לגוף והנפש והשקעה . אך ללא ספק – הוא המשתלם ביותר.

הוא דורש שינוי בתפיסות, שינוי בבישול, שינוי בקניות , אך נותן לנו את האפשרות לשמר את המאכלים וההנאות שאנחנו רוצים, והכי חשוב – להבדיל מעולם הדיאטות – הוא מאפשר לנו הטמעת שינויים לאורך זמן ובכך גם פחות פגיעה בחילוף החומרים וגם שימור התוצאות לאורך זמן.

 

שאלות / תשובות בנושא סוגי דיאטות והאם הן בריאות?

האוכל שאנו אוכלים הוא הגורם החשוב ביותר שקובע את מבנה הגוף שלנו. ישנן דיאטות רבות ושונות, אך לכולן יש דבר אחד במשותף – הן מחייבות גירעון קלורי.
תזונה בריאה היא הבסיס לאורח חיים בריא. חשוב לאכול תזונה מאוזנת הכוללת דגנים מלאים, ירקות, פירות וחלבון רזה. קראו טיפים נוספים באתר.
מטבוליזם הוא חילוף החומרים בגוף. כמה קלוריות אנחנו מכניסים (אכילה) לעומת כמה אנחנו שורפים . הדיאות מאטות את חילוף החומרים ומשפיעות על שריפת הקלוריות לרעה.
תוכן עניינים

דיאטות נוספות

קראו עוד בנושא
צרו קשר עם סוניה הולצר

לקביעת פגישה וקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים להשאיר לי הודעה ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.