דיאטת כסאח

הרבה אנשים חושבים שדיאטה כסאח היא דרך מצוינת לרדת במשקל במהירות. ולמרות שזה נכון שתרדו במשקל בדיאטה מהירה, זה לא בהכרח בריא או אפשרי לביצוע בטווח הארוך. בפוסט זה , נחקור את הסיבות מדוע זה לא בריא לעשות דיאטה כסאח. מירידה במשקל במים ועד למחסור ברכיבים תזונתיים ועוד, המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על הסיבה שכדאי להימנע מדיאטות מזורזות.

מהי דיאטה כסאח?

דיאטה קסאח היא דיאטה מהירה מאוד שבה אתה מצמצם משמעותית בקלוריות לפרק זמן קצר, בדרך כלל 1-2 שבועות. סוג זה של דיאטה משמש אנשים לעתים קרובות כדרך מהירה לרדת במשקל לפני אירוע, כגון חתונה או חופשה. למרות שדיאטה כסאח עשויה לעזור לך לרדת במשקל בטווח הקצר, זו לא דרך חיים אפשרית בטווח הארוך ובטח שאינה בריאה.

ישנן מספר סיבות מדוע דיאטה כסאח אינה בריאה. ראשית, כאשר אתה מפחית משמעותית את צריכת הקלוריות שלך, הגוף שלך נכנס למצב רעב. במצב רעב, הגוף שלך שומר אנרגיה על ידי האטת חילוף החומרים שלך. זה יכול להקשות מאוד על ירידה במשקל בטווח הארוך, מכיוון שהגוף שלך ישרוף פחות קלוריות ויאגור יותר שומן.

שנית, דיאטה מהירה יכולה להוביל למחסור ברכיבים תזונתיים. כאשר אתה חותך קבוצות מזון שלמות או מגביל את עצמך לאכול רק סוגים מסוימים של מזונות, אתה נמצא בסיכון לא לקבל מספיק ויטמינים, מינרלים וחומרים מזינים אחרים החיוניים לבריאות טובה. זה יכול להוביל לבעיות בריאות חמורות לאורך זמן.

לבסוף, דיאטה מהירה עלולה להזיק לבריאות הנפשית שלך. כאשר אתה מונע מעצמך מזון, רמות הסוכר בדם שלך יורדות ואתה יכול להיות עצבני, חרד ודיכאון. ייתכן גם שתתקשו להתרכז ולהתמקד במשימות. כל תופעות הלוואי הללו עלולות להקשות על הקפדה על דיאטה מהירה ובסופו של דבר להוביל לעלייה במשקל.

סכנות דיאטת כסאח

כשאתה בדיאטה בצום, אתה מונע מהגוף שלך חומרים מזינים וקלוריות חיוניים. זה יכול להוביל ל:

 • חולשה ועייפות
 • קשיי ריכוז
 • כאבי ראש
 • סחרחורת
 • עצבנות
 • עצירות או שלשולים
 • התייבשות

יתר על כן, צום ממושך יכול להפעיל לחץ מיותר על האיברים שלך, במיוחד הכבד והכליות שלך. ואם יש לך מצבים רפואיים בסיסיים, צום יכול לסבך עוד יותר את העניינים ולהפוך אותך לרגיש יותר לזיהומים.

סיכונים בריאותיים הקשורים בצום בעת ביצוע דיאטת כסאח

כאשר אתה מוותר על אוכל לתקופה ממושכת, הגוף שלך מתחיל לחוות מספר תופעות לוואי שליליות. להלן כמה מהסיכונים הבריאותיים הקשורים בצום:

 1. התייבשות: כאשר אינכם צורכים מספיק נוזלים, הגוף שלכם מתחיל להתייבש. זה יכול להוביל לכאבי ראש, סחרחורת ועייפות, התעלפויות ועוד.
 2. תת תזונה: צום יכול גם לגרום לתת תזונה אם אתה לא נזהר במה שאתה אוכל כשאתה שובר את הצום. כאשר אתה לא צורך מספיק חומרים מזינים, הגוף שלך יתחיל לחוות שורה שלמה של בעיות בריאות כולל נשירת שיער, עור יבש וציפורניים שבירות.
 3. בעיות עיכול: צום יכול לגרום גם לבעיות עיכול כמו עצירות, צרבת ובעיות עיכול.
 4. איבוד שריר: אם אינך צורך מספיק קלוריות, הגוף שלך יתחיל לפרק רקמת שריר לצורך אנרגיה. זה יכול להוביל לחולשה ועייפות.
 5. דופק לא סדיר: כשאתה צם, קצב הלב שלך יכול להיות לא סדיר, מה שעלול להיות מסוכן לאנשים עם בעיות לב.

מדוע כדאי להימנע מדיאטת כסאח?

מדוע כדאי להימנע מדיאטת כסאח?

כשזה מגיע לדיאטות, יש הרבה אפשרויות שונות בחוץ. יש אנשים שנשבעים בדיאטות כסאח, דיאטות מהירות ודיאטות אופנה, בעוד שאחרים אומרים שהן לא בריאות ויש להימנע מהן. אז מהי האמת?

דיאטות כסאח כוללת צום לזמן ארוך, אלו שבהן אתה מגביל מאוד את צריכת הקלוריות שלך לתקופה מסוימת, בדרך כלל בין 12 שעות ל-3 ימים. הרעיון מאחורי הדיאטות הללו הוא שעל ידי צמצום דרסטי של צריכת הקלוריות שלך, הגוף שלך יעבור ל"מצב הרעבה" ויתחיל לשרוף שומן לאנרגיה.

עם זאת, יש כמה בעיות עם קו חשיבה זה. קודם כל, כאשר אתה מגביל מאוד את צריכת הקלוריות שלך, הגוף שלך לא נכנס ל"מצב הרעבה" ומתחיל לשרוף שומן. במקום זאת, חילוף החומרים שלך מאט על מנת לחסוך באנרגיה. המשמעות היא שבעצם תשרפו פחות שומן בדיאטה בצום ממה שהיית עושה אם רק תאכלי תזונה בריאה ומאוזנת.

בנוסף, דיאטות כסאח הכוללות צום ארוך עלולות להוביל גם לאכילת יתר בהמשך. מכיוון שאתה מגביל כל כך את הקלוריות שלך, כאשר אתה סוף סוף אוכל שוב, סביר להניח שהגוף שלך יפצה יתר על המידה ובסופו של דבר תאכל יותר ממה שהיית אוכל אם לא היית בצום מלכתחילה. זה יכול לקזז כל ירידה במשקל שאולי השגת באמצעות צום ואף יכול להוביל לעלייה במשקל.

ארוחה בריאה ומזינה

חלופה לדיאטת כסאת – שינוי לאורח חיים בריא ומאוזן

דיאטת כסאח היא צורה קיצונית של הגבלת קלוריות המחייבת אותך לוותר על אוכל לפרק זמן מוגדר. בעוד שדיאטה זו עלולות לגרום לירידה במשקל לטווח קצר, הן אינן בר קיימא ועלולות להזיק לבריאותך.

ישנן מספר חלופות לדיאטות כסאח שיכולות לעזור לך לרדת במשקל בצורה בריאה:

 1. יצירת גירעון קלורי באמצעות תזונה ופעילות גופנית: המשמעות היא אכילת פחות קלוריות ממה שאתה שורף באמצעות פעילויות יומיומיות ופעילות גופנית. על ידי יצירת גירעון קלורי, הגוף שלך נאלץ לשרוף שומן מאוחסן לאנרגיה, מה שמוביל לירידה במשקל. באמצעות תוכנית לירידה במשקל אפשר להגיע לגרעון קלורי בצורה קלה ובריאה שאפשרית לביצוע לזמן ארוך.
 2. צמצום מזונות לא בריאים: ביטול מזון מעובד, משקאות ממותקים ופריטים לא בריאים אחרים מהתזונה שלך יכול לעזור לך לרדת במשקל ולשפר את הבריאות הכללית שלך. בפגישה עם דיאטנית קלינית יש תהליך של למידה והקניית ידע מקצועי כולל הכרת אבות המזון, כיצד לקבל החלטות נכונות לחיים בריאים ואיך אפשר לחיות חיים מאוזנים וגם להינות מהדרך.
 3. הגברת הפעילות הגופנית: הוספת פעילות גופנית נוספת לשגרת היומיום שלך תעזור לך לשרוף יותר קלוריות ולרדת במשקל בצורה בריאה.
 4. בניית תפריט תזונה המשלב ארוחות טעימות ומזינות שמאפשרות גם לרדת במשקל וגם להינות מהדרך.

סיכום

אמנם יש כמה יתרונות לעשות דיאטה מהירה, כמו ירידה מהירה במשקל, אבל יש גם סיכונים רבים הקשורים לסוג זה של דיאטה. אחת הסכנות הגדולות ביותר בעשיית דיאטה מהירה היא שהיא עלולה להוביל לתת תזונה, מכיוון שאינך מקבל את כל החומרים המזינים והקלוריות שהגוף שלך צריך. זה יכול להוביל לבעיות בריאות חמורות, כולל נזק לאיברים, לאורך זמן. בנוסף, צום יכול גם לגרום להתייבשות, חוסר איזון אלקטרוליטים ובעיות רפואיות אחרות. מסיבות אלו לא תמצאו דיאטנית קלינית אשר תמליץ לבצע דיאטה מהסוג הזה.

שאלות / תשובות בנושא דיאטת כסאח

דיאטה קסאח היא דיאטה מהירה מאוד שבה אתה מצמצם משמעותית בקלוריות לפרק זמן קצר, בדרך כלל 1-2 שבועות. סוג זה של דיאטה משמש אנשים לעתים קרובות כדרך מהירה לרדת במשקל לפני אירוע, כגון חתונה או חופשה.
כאשר אתה מוותר על אוכל לתקופה ממושכת, הגוף שלך מתחיל לחוות מספר תופעות לוואי שליליות: התייבשות, תת תזונה, בעיות עיכול, איבוד שריר, דופר לא סדיר, חולשה, עייפות, עצבנות ועוד.
יצירת גרעון קלורי על ידי תזונה בריאה ופעילות גופנית, הקניית ידע מקצועי בעזרת דיאטנית קלינית מומלצת, בניית תפריט תזונה המשלב ארוחות טעימות ומזינות.
תוכן עניינים
קראו עוד בנושא
צרו קשר עם סוניה הולצר

לקביעת פגישה וקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים להשאיר לי הודעה ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.