תזונאית קלינית

תזונאית קלינית היא אשת מקצוע בתחום הבריאות המתמחה בניהול תזונתי של מחלות ומצבים. תזונאים קליניים עובדים עם אנשים מכל הגילאים, שם הם מספקים ייעוץ וחינוך תזונתי, כמו גם תוכניות ארוחות מותאמות אישית.

תזונאית קלינית צריכה להיות בעלת ידע על גוף האדם ותפקודיו, תהליכי מחלה, דיאטות טיפוליות, ניהול משקל ותזונה. תזונאים צריכים להיות מסוגלים לתקשר ביעילות עם אנשים מרקעים מגוונים ורמות סוציואקונומיות. כמו כן, הם צריכים להיות מסוגלים לקרוא ספרות מדעית ולהבין כיצד היא חלה על תחום התזונה.

תפקידה של תזונאית קלינית בחייך

תזונאית קלינית היא אשת מקצוע רשומה במשרד הבריאות שסיימה תואר במדעי התזונה, סיימה סטאז' בבית חולים ובמסגרת קהילתית ועברה את מבחני הרישיון לעסוק במקצוע של משרד הבריאות. תזונאים פועלים לקידום בריאותם של לקוחותיהם בכך שהם מלמדים אותם כיצד לאכול טוב, כיצד לנהל את משקלם וכיצד למנוע מחלות.

תזונאים לא רק אחראים לחנך אנשים על מה שהם צריכים לאכול, אלא גם על דרכי התנהלות אכילה, בישול, דימוי גוף ועוד. הם יכולים גם לספק הנחיות לגבי סוגי תוספי מזון שמתאימים למצבים בריאותיים שונים. ויכול לייעץ לגבי התזונה המתאימה ביותר למי שיש אי סבילות או מצב רפואי ספציפי. תזונאים עובדים בדרך כלל בבתי חולים, במוסדות לטיפול ארוך טווח, בארגונים קהילתיים, במוסדות מחקר ובמרפאות פרטיות. הם מועסקים גם בחברות שמייצרות ומשווקות מוצרי מזון. ישנם גם תזונאים רבים בתחום תזונת הספורט כפי שהם אחראי על ייעוץ לגבי תזונה נכונה בספורטאים והכשרתם.

איזה ידע יש לתזונאית קלינית?

לתזונאית קלינית יש ידע רב בתזונה, ביוכימיה ופיזיולוגיה. תזונאים גם מאומנים לבצע בדיקות גופניות כמו מדידת גובה ומשקל, הרכב גוף והיקפים.

תזונאית קלינית היא איש מקצוע בתחום הבריאות המתמחה במניעה וטיפול בחוסר איזון תזונתי.

תזונאיות קליניות מומחים בתזונה ובמזון. הם יכולים לספק עצות כיצד להישאר בריאים ולשמור על משקל תקין. פעמים רבות הם גם עובדים בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות, כגון רופאים, אחיות, רוקחים ומאמני כושר כדי לעזור להם לאבחן ולטפל במצבים רפואיים הקשורים לתזונה.

למה כדאי לבחור דווקא בתזונאית קלינית?

תזונאית מתאימה לך תוכנית תזונה מותאמת אישית

החלק החשוב ביותר בכל דיאטה הוא האוכל. תזונאית תעבוד איתך כדי לברר מאיזה מאכלים אתה נהנה ומאילו לא. הם גם ייקחו בחשבון את הגיל, המשקל וההיסטוריה הרפואית שלך כדי ליצור תוכנית ארוחות מותאמת אישית.

טיפול אישי במחלות ומצבים קיימים

תזונאית עוזרת לך לטפל במחלות בפן התזונתי. תזונאים מומחים במזון ותזונה. הם עוזרים לאנשים לעשות את בחירות המזון הנכונות למטרות הבריאות והכושר שלהם.

תזונאית קלינית מלווה אותך בתהליך ירידה בטוחה במשקל

ירידה במשקל היא אחד הנושאים הפופולריים ביותר בעולם. אנשים תמיד מחפשים דרכים חדשות להוריד את הקילוגרמים הלא רצויים אך עלולים ליצור נזק ארוך טווח. תפקידה של תזונאית קלינית הוא להדריך אנשים בתהליך של ירידה בטוחה במשקל. התזונאית תספק הדרכה איזה סוג המזון הבריאים, כמה ומתי, כמו גם איך להפיק את המרב מפעילות גופנית.

הפגישה הראשונה עם תזונאית קלינית

לפגישה הראשונה עם תזונאית קלינית חשוב להביא בדיקות דם עדכניות, רשימת תרופות שנוטלים באופן קבוע, וכן לדווח על כל אלרגיה או אי סבילות ידועה. חשוב גם להחזיק את ההיסטוריה הרפואית שלך איתך, כולל כל ניתוח, אשפוז ובעיות בריאותיות מרכזיות אחרות. זה אולי נראה כמו מידע רב להביא אבל זה יעזור לתזונאית להבין טוב יותר את ההיסטוריה הבריאותית שלך ולהמליץ על תוכנית הדיאטה שלך. בהתאם לכך. אלרגיות ואי סבילות אינן נדירות והתזונאית תוכל לעבוד איתך כדי למצוא תוכנית המתאימה לצרכיך הבריאותיים.

שאלות / תשובות בנושא תזונאית קלינית

הצעד הראשון להפוך לדיאטנית קלינית הוא לקבל תואר ראשון בתזונה. על מנת לקבל רישיון, יש להשלים תוכנית סטאז' בפיקוח ולעבור את מבחן הדיאטן הרשום. על מנת להפוך לדיאטנית רשומה, יש לצבור לפחות תואר ראשון בתזונה או דיאטה, להשלים תוכנית לתרגול מודרך ולעבור את מבחן הדיאטן הרשום של משרד הבריאות.
דיאטנית קלינית היא איש מקצוע בתחום הבריאות המתמחה בצרכים התזונתיים של המטופלים. היא הוכשרה לעבוד עם חולים הסובלים ממחלות כרוניות, מחלות חריפות ונכויות. דיאטנים קליניים יכולים לעזור לאנשים לשפר את הרגלי האכילה שלהם ולבצע שינויים באורח החיים שלהם שיסייעו להם לשמור על בריאותם.
האחריות העיקרית של דיאטנית קלינית היא לספק הדרכה תזונתית. היא עושה זאת על ידי הערכת צרכי הלקוח באמצעות תהליך היכרות, מעבר על בדיקות דם, לימוד על קריאת תוויות מזון, ניהול בחירות נכונות בסופר או בישול בריא. לאחר מכן, ניתנות המלצות כיצד לקוחות יכולים לשנות את התזונה שלהם כדי לשפר את הצריכה התזונתית שלהם ואת הבריאות הכללית.
תוכן עניינים